Laisvalaikis

Miegas su augintiniais: ar tikrai saugu?

Tai, jog savo naminius gyvūnėlius dieviname, yra gerai žinomas faktas. Jie yra puikūs kompanionai, prisiglaudžiantys tiek liūdną, tiek džiaugsmingą dieną. Visgi, kartais ta meilė augintiniams gali turėti nemalonių pasekmių. Miegantiems su savo augintiniais pravartu sunerimti – pateikiame problemas, su kuriomis susiduria taip besielgiantys šeimininkai.

Sutrikdyta miego rutina

Kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime yra susidūręs su nekokybiško miego problema. Tik skirtumas tas, kad kai kurios bėdos yra trumpalaikės, gana greitai ištaisomos, o kitos reikalauja daugiau pastangų. Su nemiga kovojantys individai patvirtins – bet koks staiga atsiradęs išorinis veiksnys gali taip išbudinti, kad saldus miegas patampa tik didele ir tolima svaja. Priimdami augintinį į savo lovą neišvengsite tokių trikdžių – juk tai gyvas organizmas, kuris, kaip ir Jūs, miego metu neretai keičia poziciją. Taip tiek šuo, tiek katė gali sukelti papildomų problemų – susitvarkytas miego režimas gali dužti į šipulius, o atstatyti jam prireiks laiko ir kantrybės. Svarbu paminėti ir tai, jog didelė dalis gyvūnų pabunda naktį. Kačių šeimininkų įvardijama problema – šių suaktyvėjimas porą valandų po vidurnakčio. Neretai žmonės tuo metu jau būna pasiekę gilaus miego stadiją, o jai nutrūkus sustabdomas poilsio ir kognityvinių funkcijų procesas, kas nėra labai sveika.

Higieniškumo trūkumas

Kitas aspektas, kurį pravartu aptarti – higieniškumo stoka. Leisdami gyvūnui įsipatoginti savo lovoje rizikuojate padidinti tikimybę susirgti įvairiomis ligomis. Daug laiko lauke praleidžiantys naminiai gyvūnėliai į švarią erdvę patenka ne tik su purvinomis letenėlėmis, bet ir kartu atkeliaujančiais parazitais bei mikroorganizmais. Šiltuoju metų laiku ypač suaktyvėja erkių plitimas. Atsiranda šeimininkų, kurių augintiniai parneša šių mažų kraujasiurbių į namus – puikiai žinome, kad erkės įsisiurbimo pasekmės gali būti labai skaudžios, ypač nepasiskiepijusiems asmenims. Taip pat augintinių atsiradimas lovoje gali paskatinti atsirasti alergijų. Čia verta paminėti, kad tikimybė atsirasti alergijoms smarkiai sumažėja tiems žmonėms, kurie nuo mažens turėjo artimą kontaktą su naminiais gyvūnėliais. Bet kokiu atveju, įsileidžiant gyvūną į miegamąjį privalote suvokti, kad tvarką palaikyti bus daug sunkiau.

Tai ką daryti?

  1. Priimti sau tinkamą sprendimą. Juk ne visi turi problemų su miegu, kai kuriems žmonėms dalinimasis erdve su augintiniu yra tik privalumus nešanti patirtis. Šeimininkai nudžiunga, kad gyvūno artumas sumažina nerimo ir streso padarinius, leidžia mėgautis geresne emocine sveikata.
  2. Pratinti gyvūną prie kelių erdvių. Pavyzdžiui, kačių guoliai tiek svetainėje, tiek miegamajame ne tik leis pačiam gyvūnui pasirinkti, bet ir leis Jums turėti galimybę naktį praleisti vienumoje be augintinio.
  3. Įdėti daugiau pastangų į tinkamos higienos palaikymą. Nuo reguliaraus augintinio maudymo iki sustiprintos jo kailio priežiūros. Be to, rekomenduojama daug dažniau plauti patalynę, skirti dėmesio ne tik miegamajam. Tai galima padaryti, nors ir dažniau išvalant maisto indelius ar kitas miegamas vietas. Kačiukų ir šuniukų guoliai kartais būna pamiršti, ypač gyvūnui atsikėlus miegoti kartu į lovą, tačiau augintiniai, kurie laiką leidžia ir ten, ir ten, abiejose vietose palieka savo pėdsaką.